Jednak LifeCam HD-5000

Jak to mówią nie ma co oszczędzać na jakości więc wybór ostatecznie padł na kamerkę Microsoft LifeCam HD-5000. Dwie sztuki zostały właśnie zamówione w sklepie internetowym i w czwartek możliwe że będą pierwsze testy na wiele kamer! HD-5000 mają być kamerami wspomagającymi transmisje internetowe jakie świadczę od 1 września w swojej firmie a pierwszy poważny test zanosi się na 22 października 2011 roku. Gwoli przypomnienia w Łodzi tego dnia będzie transmisja LIVE z pierwszej łódzkiej konferencji mobilnej – Mobilization. Wracając jednak do „dziewczyn” jakie zawitają na wyposażeniu GI to wyglądają one tak:

 

No a co wam zaserwować może takie maleństwo? Po sprawdzeniu ich w działaniu na stoisku jednego z hipermarketów mogę ręcząc głową powiedzieć, że te maleństwa przebiją jakością nie jedną profesjonalną drogą kamerę!

Microsoft LifeCam HD-5000 oferują według zapewnień producenta i po przetestowaniu przeze mnie osobiście:

  • nagrywanie video w rozdzielczości HD (1280×720),
  • technologia TrueColor,
  • 16:9 – kinowe proporcje obrazu,
  • matryca 4 megapiksele,
  • wbudowany mikrofon,

Warto się zatrzymać przy tej tajemniczej technologii TrueColor bo to ona chyba zdecydowała o lokowaniu pieniędzy z budżetu firmy. Według definicji na Wikipedii:

True color – sposób wyświetlania barw na ekranie monitora o 24-bitowej głębi kolorów, co umożliwia wyświetlenie 224, czyli 16777216 kolorów. True color koduje każdy z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony i niebieski) 8-bitowo, czyli dla każdego koloru jest 28 czyli 256 poziomów jasności.

Po przekładzie na język prosty, technologia TrueColor zapewni zawsze wyrazisty obraz dostosowując jakość obrazu do oświetlenia w pomieszczeniu. Czekam więc na moje Panie i oczywiście kiedy się zjawią zapraszam już na test LIVE na kanale GI ONE. A po niżej mała próbka jakości HD-5000

Komentarze

comments