Webcast kontra reklama w tradycyjnej Telewizji

Businesspeople at a video conference

Reklama w Internecie staje się coraz mocniejsza i coraz więcej wydajecie na promowanie swoich produktów w sieci. Internet nie zna ograniczeń terytorialnych, czasowych, narodowościowych. Wasza firma jest w sieci reklamowana na wszystkich kontynentach i na każdej szerokości geograficznej. Po za tym promowanie swojej firmy w sieci nie kosztuje tyle co w tradycyjnej telewizji. Analizując cenniki czołowych stacji TV, Wasza reklama może kosztować w najlepszym czasie antenowym ponad 20 000 zł i trwać zaledwie 30 sekund!

Fotolia_28712360_S_SD

W sieci cena promowania produktu, usługi czy całej firmy jest nawet 10 razy mniejsza a reklama trwać może nawet 10 minut! Samo założenie konta na portalu You Tube, jednym z największych mediów wideo w sieci, nic nie kosztuje. Umieszczenie filmu również jest bezpłatne. Wasi klienci obecni i przyszli mogą zapoznać się z waszą ofertą, skomentować film, dzięki czemu macie od ręki darmowe badanie marketingowe i szybką ocenę nowej usługi czy produktu.

webcast

Jednym ze sposobów reklamy w sieci jest Webcast, usługa transmisji na żywo lub wcześniej nagrana jako film. „Webcast − jest terminem używanym do określenia produkcji, transmisji i dostarczania prezentacji zawierających video, dźwięk oraz tekst poprzez przeglądarkę internetową. Odbiór nadawanej transmisji odbywa się w czasie rzeczywistym, czyli w skrócie „na żywo”. W przeciwieństwie do konwencjonalnego sposobu nadawania, który jest tylko jednokierunkowy, webcasting pozwala widowni, zaproszonym uczestnikom, współdziałać z twórcą i kształtować to, co jest dostarczane.” (źródło: Wikipedia)

Koszt zrealizowania takiego eventu może być nawet 10 razy mniejszy a koszta promocji zerowe jeśli skorzystacie z np. portalu You Tube. Jednak za cenę realizacji otrzymujecie:

  • dłuższy czas reklamy
  • brak ograniczeń co do godziny emisji
  • brak ograniczeń terytorialnych
  • darmową opinię klientów i ich sugestie

Jeśli byście chcieli się dowiedzieć ile kosztować może film promocyjny, Webcast czy film reklamowy Waszej usługi, produktu czy firmy to zapraszamy do kontaktu z Nami.

Komentarze

comments